Taim talub ümberistutamist halvasti, sest juurestik taastub visalt. Hiljem võib noortaime koos turbapotiga istutada suuremasse anumasse.

Paprika tahab palju valgust – seega peaksid nad kasvama väga valgel aknalaual või saama lisavalgust, muidu venivad noortaimed pikaks ja nõrgaks. Valgust võib suurendada ka peeglit vm peegelduvat materjali kasutades – nii et taimepotid jäävad akna ja peegli vahele ning aknast tulev valgus peegeldub toapoolt tagasi. Soojus on piisav umbes 22 kraadises ruumis.

Taimed ei tohiks paikneda liiga tihedalt – jälgi, et taimede lehed ei puutuks omavahel kokku – nii on valguse juurdepääs parem.

Suveks õue, terrassile, rõdule või kasvuhoonesse tõstes tuleb noori taimi eelnevalt karastada, s.t välisõhuga järk-järgult harjutada. Seda tuleks teha paar nädalat enne õueviimist – tuulutada ruumi sagedasti, et temperatuur oleks 13-15 kraadi piires.

Kindlasti vajavad kasvandikud toitaineid. Hoogsaks kasvuks tahavad nad juba paari pärislehe ilmudes kompleksväetisega väetamist.

Lehetäid, lestalised ja karilased armastavad samuti paprikaid – jälgi ja puhasta vajadusel oma taimi.

Paprika liikide kohta loe lähemalt siit:

https://kodus.ee/artikkel/millist-paprikat-kasvatada-soodavat-voi-dekoratiivset-ettevaatust-moni-sort-murgine