„Näiteks pani ta ilma mingi põhjuseta hommikul kella helisema ajaks, mil postkasti toodi värsked ajalehed. Esialgu tegi see mulle nalja, sest nii varaseks tõusmiseks polnud meil kunagi põhjust olnud. Ühel hommikul jalutasin hommikumantlis kööki ning nägin, et ta loeb esimesena horoskoopi, kuigi polnud neist kunagi midagi arvanud,” ütleb Kerstin.
Kiiresti muutus kinnisvaramaakleri riietustiil. Kui varem kandis mees musta ülikonda ja valget triiksärki, siis ühel päeval avastas naine, et garderoobi on ilmunud erinevat tooni ülikonnad, särgid, lipsud, kingad, isegi mantlid, püksirihmad ning kingad erinevates variatsioonides. Abikaasaga vestlemine rahustas Kerstini maha. Mees kinnitas, et eri tüüpi klientidega suhtlemisel tuleb olla kliendiga samal tasandil, sest see on äriliselt tulusam.
Õpetajannast abikaasa oli õnnelik, et mees on endas avastanud uusi külgi ning andeid klientide võlumiseks, kuigi majanduslikke probleeme polnud neil kunagi. Seetõttu ei vaevunud Kerstin uurima ka nende ühiskontot. Abielu oli sõlmitud koos abielulepinguga, milles fikseeritud täpselt, kellele mingi osa ühisvarast kuulub ning mida võib eraldiseisvaks varanduseks pidada. Õigupoolest oligi kogu vara perekonna ühisvara, kui välja arvata Kerstini juveelid ja luksuslik Volvo, mida Eesti õpetaja poleks eduka abikaasata endale lubada saanud.

Maagia või hoorad?

Naine armastas oma meest ja usaldas, sest Mihkli senine karjäär oli edukas. Ta oli ka firmas hinnatud ja tunnustatud. Koos töökaaslastega peeti ühiseid pidusid ka Pirita-Kose koduaias, mille majaga kinkisid Kerstini vanemad noortele abiellumise puhul. Rõõm, sära, ja rahulolu
paistsid silma igaühele, kes selle perekonnaga suhtlesid. Kõik ootasid vaid järglasi.
Ometi hakkas pere meespool peagi seltskonnast puuduma.
„Põhjendasin seda mehe uute tööülesannetega. Rääkisin uhkusega, kuidas Mihkel on avastanud uusi meetodeid klientide ligitõmbamiseks, kasutades vaimseid ja füüsilisi, temale omapäraseid võtteid, millest ta mulle üha sagedamini jutustas. Naersin, kui isegi mu enda vanemad hakkasid vestma lugusid armukeste pidamisest või lõbumajades hooramisest. Mihkel poleks seda kunagi teinud ja ka täna ma tean, et ta ei petnud mind kellegagi.”

Energiatega mõjutamine

Ühel õhtul erikoolituselt tulles kinnitas Mihkel, et aeg on oma kinnisvarafirma asutada.
„Olin vaimustuses. Meist saavad omaenda äri omanikud – ja veel kinnisvaraäri!” meenutab Kerstin.
Mihkel esitles kõike nii realistlikult. Ütles, et tänu viimaste aegade suurtele muutustele on tal seljataga suured ärihiiud ning tulemused saavad olema kiired ja tõus vägev.
Mehel oli tõepoolest kindel visioon. Kerstin jätkab: „Mihkel väitis, et tal on olemas usaldusväärne äripartner Sulev, kes on teda seni juhendanud, kuidas kinnisvaraäris tegutseda. Sellepärast ta olevatki kodust palju eemal, et käib temaga koos klientide juures. Sellepärast on ka mobiiliarved kümneid kordi suuremad kui varem. Sellepärast on ta muutnud oma välimust ja stiili, suhtumist ellu. Mihkel jutustas mingitest energiatest, mida on võimalik kasutada inimeste mõjutamiseks, et need ostaksid just selle kinnistu, korteri, maja. Nendel inimestel tekkivat mingi kummaline vaakum müüja jutust, käitumisest ja olemisest ning tänu sellele on müügitulemused oivalised.”
Naine oli uutest arengutest vaimustuses. Nüüd tuli vaid asutada ettevõte, millele nime mõtlemises osales telefoni kaudu ka Sulev, keda Kerstin polnud kunagi kohanud. Järgmiseks sammuks oli pangalaen 380 000 eurot, mille tagatiseks läks Kerstini ja Mihkli ühisvara.

Mees valis ennustaja

Kerstini maailm varises kokku ühe hetkega, kui ta nägi hiigelmiinustes pangakontot. Hetkel, kui Mihkel oli kodust ära ja oma sülearvuti koju jätnud, haaras ta slle kaasa ja tormas lähimasse teenindusse, saamaks teada, mis arvuti failidel kirjas on.
„See pani mu südame puperdama! Oleksin sealsamas ära minestanud, kui poleks toolil istunud. Hirmuga jooksin koju. Olin segaduses, helistasin sõpradele, vanematele, juristile, aga oli liiga hilja, sest kuud olid möödunud, laenumaksed tagastamata, intressidest ja muudest arvetest rääkimata. Kogu meie varandus oli läinud ühele ennustajale, muu hulgas ka pangast laenatud raha.”
Kerstin nõudis viivitamatult lahutust. Mihkel nõustus otsekohe, kuid kinnitas, et ei soovinud naisele halba. Ta kinnitas, et usub Sulevisse ja usub, et Sulev tõepoolest ennustab asju õigesti, sest ta on rääkinud minevikust nii täpseid asju“
Mihkel ütles, et tema Suleviga koostööst ei loobu, nõudku see temalt kasvõi lahutuse ja viimased sendid.
Kerstin on nüüdseks murtud südamega lahutatud naine, kes on osaline mehe tekitatud hiigelvõla ning intresside tasumises, ta on kaotanud isamaja, vahetanud Volvo tasuta ühistranspordi vastu, elab odavas üürikorteris Lasnamäel ja annab ohtralt lisatunde, et igapäevase eluga vanemate toel hakkama saada.

Nelli Teataja, 26. veebruar